Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Wicht plamisty
Szczegóły
Rodzaj
Trupojady
Odmiany
Wicht
Występowanie
Toussaint
Podatności
Olej przeciw trupojadom
Znak Igni
Znak Yrden
Składniki
Ucho wichta
Włos wichta
Większy zielony mutagen
Większy kamień runiczny Trygław
Krew potwora
Kość potwora
Mózg potwora
Szpon potwora
Esencja potwora
Serce potwora
Wątroba potwora
Ślina potwora
Żołądek potwora
Jęzor potwora

Zadania

  • Pogłos

Bestiariusz

Najlepiej uchroni nas przed wichtem plamistym spokój i cisza.
– fragment rozprawy na temat wichta plamistego pióra Rodericka Giligana.

Wicht plamisty to przedstawiciel wytępionego przez wiedźminów podgatunku wichtów. Jest większy od swoich pobratymców, a swoją nazwę zawdzięcza plamom i wybroczynom na skórze. Wicht plamisty gnieździ się najczęściej na zapomnianych cmentarzyskach i pustyniach, rzadziej w opuszczonych ludzkich domostwach, a jego pasją jest sporządzanie wywarów na bazie własnych wydzielin. Nie niepokojony, nie wykazuje wielkiej agresji. Jeżeli jednak poczuje się zagrożony, potrafi być bardzo niebezpieczny. Wichty plamiste lubią ciepło. Kiedy temperatura spada, często zapadają w letarg. Mówi się, że sposób na ich pokonanie znaleźli wiedźmini – polega on na rzuceniu Znaku Yrden. Tak przynajmniej podają wiedźmińskie źródła...
Jeśli wiedźmini zarzekają się, że doprowadzili do wyginięcia jakiegoś gatunku potworów, a ktoś inny zarzeka się, że widział, jak przedstawiciel owego gatunku nadal chodzi po ziemi i ma się dobrze, to prawdopodobnie mamy do czynienia z klątwą – klątwą, która została rzucona dawno, dawno temu, zanim jeszcze wiedźmini zakończyli swoją morderczą krucjatę. Wicht plamisty z posiadłości Trastamara był właśnie takim przypadkiem – okazało się, że tak naprawdę jest kobietą zaklętą w potwora wiele lat temu za to, że odmówiła wędrowcowi jadła i schronienia.