Wiedźmińska Wiki

Crossover banner.jpg
Wiedźmin Wiki na Fandomie

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki

Wiedźmiński medalion z Cechu Wilka

Wiedźmiński medalion - srebrny znak cechowy wiedźminów. W zależności od szkoły wiedźmińskiej przedstawia wilka, kota, gryfa lub żmiję.

Właściwości

Medalion jest znakiem charakterystycznym kasty wiedźminów. Posiada on magiczne właściwości m.in. umożliwia wykrywanie energii magicznej i ostrzega przed magicznym atakiem lub potworami.

Przy wykrywaniu energii zaczyna drgać, siła drgania zależy od mocy wydzielanej w jego pobliżu.

Dane z książek Sapkowskiego

Velerad sapnął gniewnie.
- Znak wiedźmiński masz?
Nieznajomy znów sięgnął w rozcięcie kaftana, wygrzebał okrągły medalion na srebrnym łańcuszku. Na medalionie wyobrażony był łeb wilka z wyszczerzonymi kłami.


Wiedźmin (opowiadanie), w zbiorze Ostatnie życzenie, str. 10

- Nieładny wyraz twarzy ma to zwierzę. Co to takiego?
- Znak cechowy.


Ziarno prawdy, w zbiorze Ostatnie życzenie, str. 51

Lambert parsknął, odwrócił głowę. Eskel i Vesemir spojrzeli na Geralta, ale Geralt milczał. Patrzył w bok, bezustannie bawiąc się swym srebrnym wiedźmińskim medalionem, przedstawiającym głowę wilka z wyszczerzonymi kłami. Triss wiedziała, że medalion reagował na magię. W taką noc jak Midinváerne, kiedy od magii aż wibrowało powietrze, medaliony wiedźminów musiały drgać bezustannie, musiały drażnić i niepokoić.


Krew elfów, str. 75

Gdy się pochylił, medalion z głową wilka zakołysał się tuż nad jej twarzą. - To, co zrobiłaś, to nie był najlepszy pomysł, Triss.
- Wszystko jest w porządku - zadrżała w jego objęciach. Nieprawda, pomyślała. Nic nie jest w porządku. Odwróciła twarz tak, by medalion jej nie dotykał. Teorii o właściwościach wiedźmińskich amuletów było wiele, ale żadna nie zalecała czarodziejom dotykania ich podczas dni i nocy Przesileń.


Krew elfów, str. 86

Ciekawostki

 • Parę Wiedźmińskich medalionów posiadał Bonhart, który twierdził, iż są one trofeum zagarniętym po zabiciu ich właścicieli, ich ilość i różnorodność miała ukazywać jego kunszt szermierczy, przewyższający umiejętności wiedźminów.
 • W pierwszej i drugiej części gry, Geralt posiada prawdopodobnie medalion podarowany mu jeszcze przez Ciri na zamku Stygga.
 • W książkach wymieniane są tylko trzy szkoły Wiedźmińskie: Wilka, Gryfa i Kota.
 • W drugiej części gry pojawia się kolejna szkoła Wiedźmińska - Żmii.
 • W edycji kolekcjonerskiej gry komputerowej Wiedźmin został dołączony medalion w postaci breloka.
 • W grze Wiedźmin ikony stylów walki mają postać Wiedźmińskich Medalionów :
  • Styl Silny - Wilk
  • Styl Szybki - Kot
  • Styl Grupowy - Gryf

Galeria