Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Substances Graveir bone.png Wymagana rozbudowa

To hasło jest dopiero w powijakach. Jeśli możesz, rozbuduj je.

Wiedzmin Gra Przygodowa.png

Wiedźmin Gra Przygodowa - przygodowa gra planszowa, zostanie wydana przez [cdp.pl] na początku przyszłego roku. Jej autorem jest Ignacy Trzewiczek.

Przygody, które będą przeżywać gracze będę bliskie i fanom książek, i gier. W grze będzie można wcielić się w rolę: Geralta z Rivii, Jaskra, Triss Merigold lub Yarpena Zigrina. Każda z tych postaci ma unikalną mechanikę i specjalności oraz ścieżki rozwoju.

Triss też musiała to odczuć - pomyślał Geralt. Wiedźmiński medalion drgnął na jego piersi. Coś magicznego było niedaleko - przedmiot lub potwór, nie był pewien. Jedno i drugie najczęściej oznaczało kłopoty. Dlaczego nic nie powiedziała? - wrócił myślami do Triss. Jesteśmy na miejscu! Już mnie tyłek zdążył rozboleć od tego siodła - scenicznym głosem oznajmił Jaskier. Gdyby wrzask mógł obudzić nieboszczyka, mieliby teraz problem. A może zrobił to celowo? Dlaczego krzyczał w kierunku jaskini do której mieli zaraz wejść?

Mroczne wejście do starej kopalni złota skrywało tajemnicę. Od lat znikali w tej okolicy wieśniacy, którzy byli na tyle odważni (lub głupi), aby spróbować szczęścia i wyciągnąć rękę po bezpańskie złoto. Nie był to jednak problem, który sprawił, że do Geralta odezwał się jego stary znajomy. Prawdziwym problemem był... jego brak.

Okolica stała się ostatnimi czasy dość bezpieczna i komuś było to ewidentnie nie na rękę. Yarpen podrapał się po brodzie i mamrotał coś pod nosem. Podejrzewał, że Rada Wioski nie była z nimi całkowicie szczera, ale ze względu na Geralta zgodził się na tę wyprawę. Zastanawiała go jednak Triss - dlaczego nadworna czarodziejka zdecydowała się pomóc w wyprawie do takiej dziury? Co jest takiego szczególnego w tej jaskini? Weszli już kilka kroków w głąb, gdy Yarpen musiał przerwać swoje rozmyślania - wyłaniające się z ciemności Nekkery zwiastowały nadchodzącą bitwę.

Galeria