Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki


Willi
Tw3-willis-01.png
Module
|- Informacje
Rasa
Krasnolud
Płeć
Mężczyzna
Kolor włosów
Szary/Czarny
Kolor oczu
Brązowy
Profesja
Płatnerz (profesja)

Willi – krasnoludzki kowal, specjalizujący się w płatnerstwie, osadnik Białego Sadu.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

W czasie już trzeciej wojny Nilfgaardczyków z Nordlingami krasnolud znajduje się w Białym Sadzie – byłej temerskiej wsi okupowanej przez cesarskich żołnierzy. Zmuszony jest świadczyć za darmo swe usługi armii agresora, przez co zostaje znienawidzony przez lokalną społeczność, która uważa go za zdrajcę i sługusa wroga. Narastająca wrogość staje się przyczyną spalenia przez miejscowych jego warsztatu wraz z całym potrzebnym do pracy sprzętem. Sprawcę pożaru może pomóc schwytać Williemu Geralt z Rivii. Krasnolud wyda podpalacza nilfgaardzkim żołdakom, którzy wykonają na wieśniaku egzekucję. Ostatecznie Nilfgaardczycy ufundują krasnoludowi nową kuźnię, dzięki czemu Willi będzie mógł przyjmować nowe zlecenia, w tym od Geralta. Jednak przez incydent z ujawnieniem podpalacza niechęć miejscowych do Williego wzmoże się jeszcze bardziej, przez co przestaną oni całkowicie korzystać z usług kowala.

Galeria

Sells

He sells: Koszula, Siodło, Juki, Proste narzędzia płatnerskie, i Ołów (which can be 'dismantled into crafting components');

A variety of schematy for zbroje, including:

diagrams for narzędzia i glyphs:

and składniki rzemieślnicze:

Uwagi

  • If Geralt decides to come back to White Orchard, he would find that his forge has been rebuilt and also warns Willi about the village if the Nilfgaardians move out, after what happened in the Zadanie.

Zadania

  • Zabawy z ogniem

Filmy