Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Zaklinacz słów
Tw3 runewright.jpg
Zaklinacz Słów
Module
|- Informacje
Rasa
Człowiek
Płeć
Mężczyzna
Kolor włosów
Siwiejące
Kolor oczu
Brązowy
Narodowość
Ofir
Profesja
Zaklinacz (profesja)
Rzemieślnik
Artysta
Słowotwórca (profesja)
Pochodzenie
Ofir

Zaklinacz słów - postać w dodatku Serca z Kamienia do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Jest on ofirskim rzemieślnikiem tworzącym słowa mocy z run i glifów.

Gry

Przed akcją gry

Rzemieślnik zamierzał popłynąć wraz z Dullą kh'Amanni do Królestw Północy. Jednak w wyniku wypadku ich statek zatonął, a ofirczycy zatrzymali się w Górnym Młynie. Tam rozbili obóz i zaczęli sprzedawać towary z Ofiru.

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia

Kiedy Geralt pierwszy raz się z nim spotkał, ofirczyk zaczął opowiadać o swoim fachu. Opowiedział wiedźminowi, że zajmuje się głównie wytwarzaniem run i glifów, a także słowotwórstwem czyli składaniem ich w słowa mocy, które nadają broniom i pancerzom nowe właściwości.

Niestety nie mógł kontynuować swojego rzemiosła, ponieważ statek którym przypłynął do Królestw Północy zatonął wraz ze wszystkimi narzędziami i pieniędzmi. Biały Wilk zdecydował się pomóc rzemieślnikowi w odzyskaniu dobytku. Zaklinacz powiedział jednak wiedźminowi, że słowotwórstwo to bardzo kosztowna robota i łowca potworów będzie musiał zapłacić całkiem sporo, aby ofirczyk mógł tworzyć podstawowe oraz bardziej zaawansowane słowa.

  • Poziom podstawowy kosztuje 5,000
  • Poziom zaawansowany kosztuje 10,000
  • Poziom mistrzowski kosztuje 15,000

Galeria

Gwint

Zadania

  • Zaklinanie: Na dobry początek
  • Zaklinanie: Jakość kosztuje