Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Zed
Bez obrazka w infoboksie
Module
|- Informacje
Rasa
Człowiek
Płeć
Mężczyzna

Zed – handlarz towarami luksusowymi, w tym m.in. rzadkimi kartami do gwinta; były paser z Novigradu, znajomy Zoltana Chivaya. Postać występująca w Wiedźmin 3: Dziki Gon. Jako jeden z niewielu posiada unikalne karty do gry w gwinta, które pragną zdobyć – Zoltan oraz Król Żebraków.

Zoltan poprosił Geralta o pomoc przy skompletowaniu kolekcji kart do gwinta. Krasnolud polecił wiedźminowi udać się do domu Zeda. Niestety o zajęciu handlarza wiedzieli także Diuk i Hrabia, którzy wysłali swoich ludzi, aby zdobyli karty. Zed odmówił udzielania informacji, gdzie są karty, więc bandyci zaczęli go torturować. Handlarz zginął w męczarniach, a zbiry przeszukiwały jego dom. W tym momencie pojawił się Geralt, który zabił bandytów, zabrał z ciała jednego z nich kartę Isengrima oraz znalazł księgę rachunkową. Wynikało z niej, że Zed kartę Fringilli Vigo sprzedał Caesarowi Bilzenowi, a kartę Jana Natalisa Ravikowi. Z tymi informacjami wiedźmin wrócił do Zoltana.

Zadania

  • Niebezpieczna gra