Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Zjadarka

Zjadarka - Odporny na żelazo potwór płci żeńskiej, inteligentny i niebezpieczny. Mieszka na odludnych miejscach, często w chałupie stojącej na kurzej nodze. Wygląda jak brzydka kobieta o obwisłych piersiach i szarej skórze. Potrafi przybierać postać pięknej kobiety oraz starej baby - tak oto zwabia swoje ofiary do chatki a potem zabija je i pożera.


Występowanie: są trupojadami, żyją w pobliżu ludzkich siedzib w jaskiniach i ruinach. Odporności: niewrażliwe na konwencjonalne trucizny i odporne na próby powalenia. Podatności: wrażliwy na srebro i Olej przeciw trupojadom. Taktyka: próbują powalić ofiarę i pożreć ją żywcem. Alchemia: cienisty pył, zęby zjadarki, trupi jad, kryształki Albara Księgi: "Księga Trwogi i Obrzydzenia, Tom II"

Zjadarki często nazywane są nocnymi wiedźmami, ponieważ przypominają stare, brzydkie kobiety i, podobnie jak czarownice, słyną ze złośliwości. Stworzenia te karmią się ludzkim ciałem, a chociaż chętnie pożerają padlinę, nade wszystko przedkładają mięso świeże i jeszcze ciepłe. Zjadarki wychodzą na polowania po zmroku i na czas łowów łączą się w grupy nazywane przez wieśniaków sabatami. Lubią zwodzić swoje ofiary i znęcać się nad nimi, natomiast między bajki można włożyć opowieści o ich nocnych lotach na miotle i domkach z piernika, w których niby pomieszkują.

Dane z książek Sapkowskiego

I było coś, co żyło tylko po to, by zabijać. Z głodu, dla przyjemności, powodowane czyjąś chorobliwą wolą, z innych przyczyn. Mantikora, wyvern, mglak, żagnica, żyrytwa, przeraza, leszy, wampir, ghul, graveir, wilkołak, gigaskorpion, strzyga, zjadarka, kikimora, wipper.


Ostatnie życzenie, str. 121
-Królowo-rzekł Geralt spokojnie-jadąc do Cintry spotykałem wieśniaków,kupców,krasnolódów,kotlarzy i drwali. Mówili mi o zjadarce, króra gdzieś w tutejszych ma swoją kryjówkę, domek na pazurzastym kurzym trójnogu.
Ostatnie życzenie, str. 130