Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
"Zjazd czarodziejów"
Szczegóły
Ścieżka
Zarówno
Akt(y)
Akt Trzeci
Powiązane zadania
Wejście smoka

Zjazd czarodziejów is a quest from Akt Trzeci w Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

Opis

(You might want to take this Quest as the last one. If you choose to go with Triss, after this quest all Merchants in town will be lost and all the quests connected to them.)

Uwaga! W dalszej części artykułu znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.


Dziennik

Jeśli Geralt wchodzi do amfiteatru z Triss :
Samotnie na obradach czarodziejów wiedźmin czułby się jak flisak na konkursie recytatorskim. Na szczęście przed wejściem do amfiteatru czekała na niego Triss Merigold.
Geralt przyczesał włosy dłońmi, wziął głęboki oddech i w towarzystwie Triss wszedł na obrady.
Zebrani, jak to politycy, gadali długo i nie mogli dojść do zgody. Obrady nie były jednak nudne, ponieważ debatowano o ważnych dla świata sprawach. Żałuję, że mnie tam nie było, gdyż Geralt połowy mów nie zapamiętał, a drugą połowę zrozumiał opacznie. Nie da się wszakże zapomnieć wydarzenia, które przerwało dyskusje. Otóż nad amfiteatrem, w całym swoim majestacie, pojawił się smok. Na trybunach zapanował chaos. Zgadnijcie, kto musiał zmierzyć się z bestią?
Jeśli Geralt wchodzi do amfiteatru z Iorwethem :
W amfiteatrze toczyły się burzliwe obrady czarodziejów, ale prawdziwe emocje dopiero się zaczynały. Przed amfiteatrem na Geralta czekał Iorweth, a idąc do niego wiedźmin zastanawiał się, jak zgromadzeni zareagują na widok przywódcy Scoia’tael.
Jeśli Geralt wchodzi do amfiteatru z Rochem :
Gdyby wiedźmin wszedł na obrady sam, skończyłoby się to katastrofą: ani me, ani be, a z butów wystaje słoma. Szczęściem przed wejściem do amfiteatru czekał na niego Vernon Roche z uczepioną rękawa Anais.
Geralt otrzepał kurtkę, wytarł podeszwy butów z łajna i krwi i wszedł na obrady w towarzystwie Vernona.
Temat obrad narzucił Vernon Roche i mówiono głównie o sytuacji Temerii i kwestii dziedziczenia. Nilfgaardczycy pochwalili się schwytanym królobójcą Letho. Czarodzieje mówili o wskrzeszeniu Rady i Kapituły. Żałuję, że mnie tam nie było, gdyż Geralt połowy mów nie zapamiętał, a drugą połowę zrozumiał opacznie. Nie da się wszakże zapomnieć wydarzenia, które przerwało dyskusje. Otóż nad amfiteatrem, w całym swoim majestacie, pojawił się smok. Na trybunach zapanował chaos. Zgadnijcie, kto musiał zmierzyć się z bestią?

Video

Zjazd czarodziejów (z Triss) Zjazd czarodziejów (z Vernon)